Transformatory olejowe 35 kV firmy Yulan Transformer są specjalnie zaprojektowane do podstacji, przemysłowych systemów elektroenergetycznych i nowych zastosowań energetycznych. Dzięki zakresowi mocy 50–40 000 kVA i napięciu pierwotnemu 33–38,5 kV seria ta spełnia potrzeby klientów w zakresie pozyskiwania, zamawiania i dostosowywania niezawodnych rozwiązań transformatorowych.
Transformator mocy zanurzony w oleju 35 kv nadaje się do podstacji regionalnych, podstacji użytkowników przemysłowych oraz do nowych zastosowań w zakresie gromadzenia i zwiększania energii. Charakteryzuje się zakresem napięcia pierwotnego od 33 kV do 38,5 kV, natomiast napięcie wtórne można skonfigurować w zakresie od 0,4 kV do 11 kV, aby spełnić określone wymagania systemowe. Yulan Transformer produkuje tę serię, wykorzystując możliwości produkcyjne i testowe ustalone dla sprzętu klasy 110 kV; kluczowe procesy obejmują w pełni zautomatyzowane układanie rdzenia, suszenie próżniowe w fazie gazowej nafty i testowanie wyładowań niezupełnych. Produkty są zgodne z odpowiednimi normami IEC, GB, ANSI/IEEE i NEMA.
Dane techniczne
Przedmiot
Parametr
Obowiązujące standardy
IEC, GB, ANSI/IEEE, NEMA
Pojemność znamionowa
50 kVA do 40 000 kVA
Pierwotne napięcie znamionowe
33 kV do 38,5 kV
Napięcie znamionowe wtórne
0,4 kV do 11 kV
Zakres dotknięcia
5 do 9 pozycji, brak obwodu
Częstotliwość znamionowa
50 Hz lub 60 Hz
Faza
Trójfazowy
Symbol połączenia
Dyn11, Yyn0, Yd11, YNd11 i inne
Impedancja zwarciowa
7% / 8% / 10% według zakresu wydajności
Metoda chłodzenia
ONAN lub ONAF
Typ zbiornika
Typ dzwonkowy
Konserwator
Typ rozszerzenia
Aplikacje
Te transformatory mocy zanurzone w oleju 35 kv nadają się do transformatorów głównych lub transformatorów obniżających napięcie w podstacjach 35 kV, podstacjach użytkowników przemysłowych, zastosowaniach kolektorowych i podwyższających w nowych elektrowniach oraz systemach dystrybucji energii wymagających poziomu napięcia 35 kV. W przypadku środowisk specjalnych — takich jak obszary o dużym zanieczyszczeniu, przybrzeżna mgła solna lub wysoka wilgotność — można dostosować konstrukcję izolacji zewnętrznej i stopień ochrony zbiornika.
Stopnie wydajności i dane dotyczące strat
Poniższa tabela zawiera listę strat bez obciążenia i strat obciążeniowych dla typowych mocy znamionowych od 3150 kVA i wyższych w trzech klasach efektywności, w kW. Wartości opierają się na wynikach badań stali krzemowej o ziarnie walcowanej na zimno oraz wynikach badań partii i są zgodne z wartościami granicznymi określonymi w GB 20052-2020.
Pojemność znamionowa
KVA
Poziom 1
Poziom 2
Poziom 3
Impedancja zwarciowa
%
Strata bez obciążenia
W
Utrata obciążenia
W
Strata bez obciążenia
W
Utrata obciążenia
W
Strata bez obciążenia
W
Utrata obciążenia
W
3150
1.7
20.7
2.0
20.7
2.4
21.9
7
4000
2.0
24.6
2.3
24.6
2.9
25.9
5000
2.4
28.2
2.8
28.2
3.5
29.7
6300
2.9
31.5
3.4
31.5
4.2
33.3
8
8000
4.0
34.6
4.7
34.6
5.8
36.5
10000
4.8
40.8
5.7
40.8
7.0
43.0
12500
5.5
48.4
6.5
48.4
8.0
51.1
16000
6.7
59.2
7.9
59.2
9.7
62.5
20000
7.9
71.6
9.4
71.6
11.5
75.5
25000
9.4
84.6
11.1
84.6
13.6
89.3
10
31500
11.1
100.8
13.1
100.8
16.2
106.4
Uwaga: Dane dotyczące strat dla mocy znamionowych od 50 kVA do 2500 kVA są dostępne na żądanie. Dane dotyczące strat obciążenia są wartościami referencyjnymi opartymi na standardowych grupach wektorów; szczegółowe wartości podlegają umowie technicznej.
Kluczowe szczegóły projektu i produkcji
Rdzeń i uzwojenia
W rdzeniu zastosowano walcowane na zimno arkusze stali krzemowej o ziarnie zorientowanym o wysokiej przepuszczalności. Laminowanie wykonujemy na urządzeniach w pełni zautomatyzowanych, przy zachowaniu stałych zadziorów i współczynnika laminacji. Uzwojenia mają budowę dyskową; uzwojenia wysokiego i niskiego napięcia są skonfigurowane z formowanymi elementami izolacyjnymi dostosowanymi do odpowiednich klas izolacji, zapewniając ogólną wytrzymałość mechaniczną spełniającą wymagania dotyczące wytrzymałości na zwarcia.
Izolacja części aktywnej
Po zmontowaniu część aktywna poddawana jest procesowi suszenia próżniowego w fazie gazowej nafty w celu usunięcia wilgoci i gazów z elementów izolacyjnych. Proces suszenia przebiega według zadanych krzywych temperatury i podciśnienia, co pomaga zminimalizować poziom wyładowań niezupełnych i wydłużyć żywotność izolacji.
Zbiornik i uszczelnienie
Zbiornik posiada konstrukcję dzwonową, ułatwiającą podnoszenie i kontrolę części czynnej. Kołnierze uszczelniające mają konstrukcję rowkową, zawór spustowy oleju wykonany jest z mosiądzu, a przyłącza chłodnicy są wyposażone w podciśnieniowe przepustnice. Środki te wdrożono w celu zmniejszenia ryzyka wycieku podczas pracy.
Kontrola hałasu i wyładowań częściowych
Poziom hałasu w warunkach samochłodzenia jest kontrolowany poniżej 60 dB, a wartości testów fabrycznych dla wyładowań niezupełnych nie przekraczają 100 pC. Rzeczywiste wartości zależą od wydajności, metody chłodzenia i środowiska instalacji i mogą zostać określone w umowie.
Obróbka powierzchniowa
Zbiornik i zewnętrzne elementy konstrukcyjne poddawane są śrutowaniu w celu usunięcia rdzy, a następnie malowaniu proszkowemu. Powłoka zapewnia doskonałą jednorodność i przyczepność w porównaniu z tradycyjnymi farbami płynnymi oraz zapewnia dobrą odporność na warunki atmosferyczne na zewnątrz.
Zapewnienie jakości i testy fabryczne
Firma posiada certyfikaty ISO 9001:2015, ISO 14001, ISO 45001. Każde urządzenie przed opuszczeniem fabryki przechodzi rutynowe testy, obejmujące rezystancję uzwojenia prądu stałego, przekładnię napięciową, rezystancję izolacji, napięcie wytrzymywane o częstotliwości sieciowej, indukowane napięcie wytrzymywane, utratę obciążenia bez obciążenia, utratę obciążenia, impedancję zwarciową i testy oleju izolacyjnego. Badania typu i badania specjalne mogą być wykonywane zgodnie z wymaganiami klienta lub obowiązującymi normami.
Często zadawane pytania
P: Czy napięcie wtórne może wynosić 11 kV?
Tak. Napięcia wtórne można projektować w zakresie od 0,4 kV do 11 kV, chociaż konstrukcja uzwojeń, prześwity izolacyjne i wymiary zbiornika zostaną odpowiednio dostosowane. Przy składaniu zamówienia należy określić szczegółowe wymagania dotyczące napięcia i grupy wektorów.
P: Czy są tylko trzy ustawienia impedancji zwarcia: 7%, 8% i 10%?
Tabela zawiera standardowe wartości impedancji dla odpowiednich zakresów wydajności. Jeśli system ma specyficzne wymagania dotyczące impedancji, można je ocenić i dostosować na etapie projektowania, chociaż takie zmiany mogą mieć wpływ na straty i wymiary fizyczne.
P: Czy dostępna jest wersja z możliwością przełączania zaczepów pod obciążeniem?
Tak. Standardowa konfiguracja dla tej serii obejmuje przełączanie zaczepów poza obwodem; jeżeli wymagana jest zmiana zaczepów pod obciążeniem, należy zainstalować przełącznik zaczepów pod obciążeniem i zmodyfikować konstrukcję zbiornika, co wydłuży czas realizacji dostawy.
P: W jakich warunkach mierzony jest poziom hałasu poniżej 60 dB?
Liczba ta dotyczy standardowych odległości pomiarowych w warunkach samochłodzenia przy napięciu znamionowym i częstotliwości, zazwyczaj zgodnie z normą GB/T 1094.10 lub IEC 60076-10. Rzeczywisty poziom hałasu na miejscu zależy od takich czynników, jak metoda instalacji i odbicia od ścian.
P: Czy ta seria jest odpowiednia dla regionów położonych na dużych wysokościach?
Tak. Zewnętrzne odstępy izolacyjne i specyfikacje rozpraszania ciepła można dostosować w zależności od wysokości; Przy składaniu zamówienia należy podać parametry takie jak wysokość miejsca montażu i temperatura otoczenia.
Wyślij specyfikacje transformatorów mocy, pieca lub prostownika i uzyskaj spersonalizowaną ofertę oraz cennik bezpośrednio z fabryki Yulan Transformer. Mile widziane zamówienia zbiorcze.
Używamy plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania, analizować ruch w witrynie i personalizować zawartość. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Polityka prywatności