Produkty
Transformator rozdzielczy zanurzony w oleju 10 kV
  • Transformator rozdzielczy zanurzony w oleju 10 kVTransformator rozdzielczy zanurzony w oleju 10 kV
  • Transformator rozdzielczy zanurzony w oleju 10 kVTransformator rozdzielczy zanurzony w oleju 10 kV

Transformator rozdzielczy zanurzony w oleju 10 kV

Transformator olejowy Yulan Transformer 10 kV przeznaczony jest do miejskich i wiejskich sieci dystrybucyjnych o mocy od 30 kVA do 2500 kVA. Dzięki zautomatyzowanemu układaniu rdzeni, niskim stratom i niezawodnej konstrukcji izolacji pomaga klientom w pozyskiwaniu, zakupie i dostosowywaniu wydajnych rozwiązań transformatorowych do zastosowań przemysłowych, komercyjnych i użyteczności publicznej.

Transformator dystrybucyjny zanurzony w oleju 10 kV to podstawowa seria produktów oferowanych przez firmę Yulan Transformer dla miejskich i wiejskich sieci dystrybucyjnych. Obejmuje zakres mocy od 30 kVA do 2500 kVA, z napięciami pierwotnymi 6 kV, 10 kV lub 35 kV i wyjściem wtórnym 0,4 kV. Seria ta charakteryzuje się zrównoważoną konstrukcją optymalizującą efektywność energetyczną, kontrolę hałasu i odporność na zwarcia. Produkcja i testowanie wykorzystuje specjalistyczną wiedzę firmy w zakresie inżynierii transformatorów zgromadzoną od 1999 r. oraz jej zakłady produkcyjne klasy 110 kV, obejmujące kluczowe procesy, takie jak w pełni zautomatyzowane układanie rdzenia, suszenie próżniowe w fazie gazowej i testowanie wyładowań niezupełnych.


Pozycjonowanie produktu

Seria ta jest przeznaczona do sieci dystrybucyjnych 10 kV i służy jako podstawowy sprzęt obniżający napięcie na końcu linii elektroenergetycznej w celu dostarczania energii niskiego napięcia 0,4 kV do obciążeń przemysłowych, komercyjnych i mieszkaniowych. Konstrukcja równoważy efektywność energetyczną, poziom hałasu, odporność na zwarcia i długoterminową niezawodność działania, w pełni spełniając odpowiednie normy IEC, GB, ANSI/IEEE i NEMA.


10kv Oil-Immersed Stacked-Core Distribution Transformer


Dane techniczne

Przedmiot

Parametr

Obowiązujące standardy

IEC, GB, ANSI/IEEE, NEMA

Pojemność znamionowa

30 kVA do 2500 kVA

Pierwotne napięcie znamionowe

6 kV, 10 kV lub 35 kV w zależności od modelu

Napięcie znamionowe wtórne

0,4 kV

Zakres dotknięcia

5 pozycji, wyłączony

Częstotliwość znamionowa

50 Hz lub 60 Hz

Faza

Trójfazowy

Symbol połączenia

Dyn11, Yzn11, Yyn0 i inne

Impedancja zwarciowa

4,0% / 4,5% / 5,0% według zakresu wydajności

Metoda chłodzenia

ONAN (olej naturalny powietrze naturalny)

Klasa izolacji

Klasa A (w oleju)

Regulacja napięcia

Zmiana zaczepów poza obwodem


Wskaźniki efektywności energetycznej i parametry strat

Poniższa tabela zawiera listę strat bez obciążenia i strat przy obciążeniu dla różnych mocy znamionowych i różnych poziomów efektywności energetycznej. Dane opierają się na wynikach testów partii z użyciem walcowanych na zimno arkuszy stali krzemowej o ziarnie zorientowanym oraz w pełni zautomatyzowanego procesu laminowania, spełniającego wymagania graniczne normy GB 20052-2020.

Pojemność znamionowa
KVA

Klasa 1

Stopień 2

Klasa 3

 

Impedancja zwarciowa

%

Elektryczna taśma stalowa

Elektryczna taśma stalowa

Elektryczna taśma stalowa

Strata bez obciążenia

W

Utrata obciążenia
W

Strata bez obciążenia

W

Utrata obciążenia
W

Strata bez obciążenia

 

W

Utrata obciążenia
W

Dyn11/Yzn11

Yyn0

Dyn11/Yzn11

Yyn0

Dyn11/Yzn11

Yyn0

30

65

455

430

70

505

480

80

630

600

4.0

50

80

655

625

90

730

695

100

910

870

63

90

785

745

100

870

830

110

1090

1040

80

105

945

900

115

1050

1000

130

1310

1250

100

120

1140

1080

135

1265

1200

150

1580

1500

125

135

1360

1295

150

1510

1440

170

1890

1800

160

160

1665

1585

180

1850

1760

200

2310

2200

200

190

1970

1870

215

2185

2080

240

2730

2600

250

230

2300

2195

260

2560

2440

290

3200

3050

345

270

2760

2630

305

3065

2920

340

3830

3650

400

330

3250

3095

370

3615

3440

410

4520

4300

500

385

3900

3710

430

4330

4120

480

5410

5150

630

460

4460

510

4960

570

6200

4.5

800

560

5400

630

6000

700

7500

1000

665

7415

845

8240

830

10300

1250

780

8640

870

9600

970

12000

1600

940

10440

1050

11600

1170

14500

2000

1085

13180

1225

14640

1360

18300

5.0

2500

1280

13360

1440

14840

1600

21200

Uwaga: Straty obciążeniowe podane w tabeli dotyczą grup wektorów Dyn11/Yzn11; straty obciążenia dla grup wektorów Yyn0 różnią się nieznacznie. Szczegółowe informacje można znaleźć w umowie technicznej dołączonej do zamówienia.


10kv Oil-Immersed Stacked-Core Distribution Transformer


Cechy konstrukcyjne i produkcyjne

Rdzeń

Zbudowane z wysokoprzepuszczalnych, walcowanych na zimno arkuszy stali krzemowej o ziarnie zorientowanym, montowane za pomocą w pełni zautomatyzowanej, zrobotyzowanej maszyny układającej. Zadziory tnące są ściśle kontrolowane, a współczynnik układania pozostaje stabilny; w porównaniu do tradycyjnego ręcznego układania, straty bez obciążenia są zmniejszone o 5% – 10%, przy jednoczesnej redukcji prądu jałowego i poziomu hałasu.

Uzwojenia

Uzwojenia niskiego napięcia nawijane są przy użyciu folii miedzianej, natomiast uzwojenia wysokiego napięcia są formowane przy użyciu papieru powlekanego klejem (sklejanego i utwardzanego pod wpływem ciepła i ciśnienia). Obie konstrukcje zapewniają wysoką wytrzymałość mechaniczną, dzięki czemu są w stanie wytrzymać powtarzające się siły elektromagnetyczne zwarć i zwiększają odporność na zwarcia.

Izolacja i suszenie

Po zmontowaniu część aktywna jest poddawana obróbce w systemie suszenia próżniowego w fazie gazowej nafty w celu usunięcia wilgoci i gazów z materiałów izolacyjnych, poprawiając w ten sposób wydajność izolacji i żywotność. Proces suszenia jest sterowany komputerowo, a poziom temperatury i próżni jest regulowany zgodnie z ustawionymi krzywymi.

Obróbka powierzchniowa

Zbiornik i zewnętrzne elementy konstrukcyjne poddawane są śrutowaniu w celu usunięcia rdzy, a następnie elektrostatycznemu malowaniu proszkowemu. Powłoka zapewnia doskonałą przyczepność i jednorodność w porównaniu z tradycyjnym malowaniem płynnym, zapewniając skuteczną odporność na warunki atmosferyczne i ochronę przed korozją.

 

Zapewnienie jakości i testowanie

Firma posiada certyfikaty systemów zarządzania ISO 9001:2015, ISO 14001, ISO 45001. Przed opuszczeniem fabryki wszystkie produkty z tej serii przechodzą rutynowe testy zgodnie z normami krajowymi i specyfikacjami wewnętrznymi, w tym rezystancją uzwojenia prądu stałego, współczynnikiem napięcia, rezystancją izolacji, napięciem wytrzymywanym o częstotliwości sieciowej, indukowanym napięciem wytrzymywanym, stratą w stanie jałowym, utratą obciążenia i impedancją zwarciową. Badania typu i badania specjalne mogą być przeprowadzane w kwalifikowanych laboratoriach w oparciu o wymagania klienta lub standardowe specyfikacje.

 

Często zadawane pytania

P: Czy ten transformator może być używany w systemach 60 Hz?

Tak. Konstrukcja umożliwia regulację gęstości strumienia magnetycznego rdzenia i zwojów uzwojenia w celu dopasowania do częstotliwości 50 Hz lub 60 Hz; weryfikację strat i wzrostu temperatury przeprowadza się z odpowiednią częstotliwością przed dostawą.

P: Jak powinienem wybrać pomiędzy grupami połączeń Dyn11 i Yyn0?

Dyn11 nadaje się do zastosowań ze znacznymi niezrównoważonymi obciążeniami; charakteryzuje się niską impedancją składowej zerowej i umożliwia przepływ prądów trzeciej harmonicznej. Yyn0 ma prostszą konstrukcję i jest powszechnie stosowany w systemach dystrybucyjnych ze stosunkowo zrównoważonymi obciążeniami trójfazowymi. Jeśli wymagane są obydwa typy połączeń, należy to określić przy zamówieniu, ponieważ budowa uzwojenia niskiego napięcia różni się w obu przypadkach.

P: Które wartości mocy odpowiadają wartościom impedancji zwarciowej wynoszącej 4,0%, 4,5% i 5,0%?

Zazwyczaj 4,0% dotyczy mocy znamionowych od 30 kVA do 500 kVA; 4,5% do 630 kVA – 1600 kVA; i 5,0% do 2000 kVA – 2500 kVA. Konkretne wartości można znaleźć w tabeli parametrów technicznych zawartej w umowie.

P: Czy można dostarczyć produkty o wyższych klasach efektywności energetycznej?

Tak. Podana w tabeli ocena „Poziom 1” spełnia wyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej określone w normie GB 20052-2020. Jeśli użytkownik wymaga jeszcze niższych strat – na przykład poprzez zastosowanie rdzeni ze stopu amorficznego lub innych specjalnych konstrukcji – można je ocenić jako projekty niestandardowe.

P: Czy możliwa jest personalizacja dla napięcia pierwotnego 35 kV?

Tak. Konstrukcja rdzenia i konstrukcja izolacji tej serii mogą wytrzymać napięcia pierwotne w zakresie od 10 kV do 35 kV; jednakże należy ponownie obliczyć główne odstępy izolacyjne i wewnętrzne wymiary montażowe, co może wydłużyć czas realizacji dostawy.

 

Aplikacje

Te transformatory dystrybucyjne z rdzeniem warstwowym 10 kV zanurzone w oleju nadają się do scenariuszy takich jak modernizacja sieci miejskich i wiejskich, dystrybucja energii dla przedsiębiorstw przemysłowych i górniczych, budynki komercyjne oraz zastosowania zwiększające lub obniżające napięcie w nowym wytwarzaniu energii. W przypadku instalacji na dużych wysokościach, w obszarach o dużej wilgotności lub w obszarach silnie zanieczyszczonych, odstępy od izolacji zewnętrznej i parametry ochrony zbiornika można dostosować w celu spełnienia określonych wymagań środowiska pracy.

 

Aby uzyskać rysunki wymiarowe, dane dotyczące ciężaru i rysunki fundamentów instalacyjnych dla określonych modeli, należy skontaktować się z działem sprzedaży lub technicznym firmy Yulan Transformer
Wyślij zapytanie
Informacje kontaktowe
Wyślij specyfikacje transformatorów mocy, pieca lub prostownika i uzyskaj spersonalizowaną ofertę oraz cennik bezpośrednio z fabryki Yulan Transformer. Mile widziane zamówienia zbiorcze.
X
Używamy plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania, analizować ruch w witrynie i personalizować zawartość. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Polityka prywatności
OdrzucićPrzyjąć