Produkty
Trójfazowy trójuzwojeniowy transformator mocy zanurzony w oleju 110 kV
  • Trójfazowy trójuzwojeniowy transformator mocy zanurzony w oleju 110 kVTrójfazowy trójuzwojeniowy transformator mocy zanurzony w oleju 110 kV
  • Trójfazowy trójuzwojeniowy transformator mocy zanurzony w oleju 110 kVTrójfazowy trójuzwojeniowy transformator mocy zanurzony w oleju 110 kV

Trójfazowy trójuzwojeniowy transformator mocy zanurzony w oleju 110 kV

Yulan Transformer dostarcza trójfazowe, trójuzwojeniowe transformatory mocy zanurzone w oleju o napięciu 110 kV i mocy do 120 000 kVA. Jednostki te są zgodne z normami IEC 60076 i GB 1094 i umożliwiają dostosowywanie w zakresie współczynników napięcia, dystrybucji mocy, przełączania zaczepów pod obciążeniem (OLTC) i metod chłodzenia. Dostępne są badania rutynowe i typu, a firma posiada certyfikat ISO. Prosimy o kontakt w celu uzyskania wyceny lub rysunków wymiarowych.

Trójfazowy, trójuzwojeniowy transformator mocy zanurzony w oleju 110 kV łączy trzy poziomy napięcia w jednym zbiorniku wypełnionym olejem, co zmniejsza liczbę zakończeń wysokiego napięcia i upraszcza układ podstacji. Yulan Transformer dostarcza te jednostki do klasy 110 kV o mocy pojedynczego bloku sięgającej 120 000 kVA. Projekt jest zgodny z normami IEC 60076 i GB 1094, a kombinacja napięcia, podział mocy, przełącznik zaczepów i metoda chłodzenia są konfigurowane dla każdego projektu.


Układ napięcia i pojemności

Typowe konfiguracje wykorzystują 110 kV po stronie wysokiego napięcia, 38,5 kV lub 35 kV po stronie średniego napięcia i 10,5 kV lub 6,6 kV po stronie niskiego napięcia. Inne średnie napięcia, takie jak 22 kV lub 33 kV, można zaprojektować w ramach tej samej klasy izolacji.

Podział mocy pomiędzy uzwojeniami wtórnymi jest uzgadniany na etapie specyfikacji. Typowe współczynniki obejmują 100/100/100, 100/100/50 i 100/50/50. Obciążenie może być pobierane jednocześnie ze wszystkich trzech uzwojeń, a efekt cieplny połączonych strat jest uwzględniany w projekcie cieplnym.


Konstrukcja rdzenia i uzwojenia

W rdzeniu zastosowano laminaty ze stali krzemowej o ziarnie zorientowanym ze złączami schodkowymi pod kątem 45 stopni. Ten wzór złącza wyrównuje ścieżkę strumienia z kierunkiem walcowania stali, zmniejszając miejscowe nasycenie i obniżając prąd magnesowania.

Uzwojenia są miedziane, izolowane papierem lub emalią w zależności od klasy napięcia i prądu znamionowego. Uzwojenie wysokiego napięcia jest zwykle umieszczane na zewnątrz uzwojeń średniego i niskiego napięcia, co poprawia dostęp do przewodów zaczepowych i pomaga kontrolować impedancję. Promieniowy i osiowy rozkład amperozwojów jest zrównoważony, aby ograniczyć straty strumienia błądzącego i wirów w częściach konstrukcyjnych. Siły zwarciowe są obliczane dla wszystkich określonych warunków zwarciowych, a wsporniki uzwojenia, elementy dystansowe i konstrukcje zaciskowe są odpowiednio wymiarowane. W razie potrzeby można dostarczyć świadectwo dynamicznej próby zwarciowej.


110kV Three-Phase Three-Winding Oil-Immersed Power Transformer


Kliknij opcję Zmiana i regulacja napięcia

Regulacja napięcia odbywa się na uzwojeniu wysokiego napięcia. Dostępne są dwie opcje.


Przełącznik zaczepów bez obwodu

Trójfazowy, trójuzwojeniowy transformator mocy zanurzony w oleju 110 kV łączy trzy poziomy napięcia w jednym zbiorniku wypełnionym olejem, co zmniejsza liczbę zakończeń wysokiego napięcia i upraszcza układ podstacji. Yulan Transformer dostarcza te jednostki do klasy 110 kV o mocy pojedynczego bloku sięgającej 120 000 kVA. Projekt jest zgodny z normami IEC 60076 i GB 1094, a kombinacja napięcia, podział mocy, przełącznik zaczepów i metoda chłodzenia są konfigurowane dla każdego projektu.


 przed zmianą kranów należy odłączyć zasilanie. Typowy zakres gwintowania wynosi ±2×2,5% lub ±5%. Ta opcja jest odpowiednia dla instalacji o stabilnym napięciu sieciowym i rzadkich regulacjach.


Przełącznik zaczepów pod obciążeniem

Położenie zaczepu można zmienić, gdy transformator przenosi obciążenie. Zakresy takie jak ± 8 × 1,25% są typowe dla jednostek 110 kV. Przełącznik zaczepów może pochodzić od preferowanego producenta i może być wyposażony w interfejsy napędu silnikowego, zdalnej sygnalizacji i automatycznej kontroli napięcia.



Chłodzenie, zbiornik i ochrona

Zbiornik został zaprojektowany tak, aby wytrzymać pełną próżnię podczas fabrycznego napełniania olejem. W zestawie znajdują się uchwyty do podnoszenia, podkładki do podnoszenia i ucha do holowania. Pokrywa jest skręcana i uszczelniona uszczelkami olejoodpornymi. Tuleje układane są według preferowanego przez klienta układu.

W przypadku mniejszych mocy zastosowano naturalne chłodzenie powietrzem na bazie oleju naturalnego. Większe jednostki wykorzystują odłączane chłodnice z wentylatorami chłodzącymi. Panel sterowania wentylatorów uruchamia i zatrzymuje wentylatory w zależności od temperatury uzwojenia lub oleju. W przypadku wysokich temperatur otoczenia klasę chłodzenia dobiera się z odpowiednim marginesem.

Konserwator z odpowietrznikiem z żelu krzemionkowego jest standardem. Przekaźnik Buchholza montowany jest pomiędzy zbiornikiem a konserwatorem. W zestawie znajduje się magnetyczny wskaźnik poziomu oleju, wskaźnik temperatury uzwojenia, wskaźnik temperatury oleju i urządzenie nadmiarowe ciśnienia.


110kV Three-Phase Three-Winding Oil-Immersed Power Transformer


Parametry odniesienia

W poniższej tabeli podano typowe wartości dla jednostki 110 kV / 38,5 kV / 10,5 kV z przełącznikiem zaczepów pod obciążeniem. Ostateczne parametry potwierdzone są w umowie technicznej.

Moc znamionowa (kVA)

WN (kV)

SN (kV)

NN (kV)

Grupa wektorów

Strata bez obciążenia (kW)

Strata obciążenia WN-SN (kW)

Impedancja HV-SN (%)

Impedancja HV-LV (%)

Impedancja MV-LV (%)

Wymiary dł.×szer.×wys. (mm)

Masa całkowita (t)

6300

110±8×1,25%

38.5

10.5

YNyn0d11

8.5

42

10.5

17.5

6.5

4600×3600×4300

18.5

8000

110±8×1,25%

38.5

10.5

YNyn0d11

10.2

50

10.5

17.5

6.5

4800×3700×4400

21.0

10 000

110±8×1,25%

38.5

10.5

YNyn0d11

12.0

59

10.5

17.5

6.5

5000×3800×4500

24.5

12 500

110±8×1,25%

38.5

10.5

YNyn0d11

14.2

70

10.5

17.5

6.5

5200×3900×4600

28.0

16 000

110±8×1,25%

38.5

10.5

YNyn0d11

17.0

84

10.5

17.5

6.5

5400×4000×4700

32.5

20 000

110±8×1,25%

38.5

10.5

YNyn0d11

20.0

100

10.5

17.5

6.5

5600×4100×4800

37.0

25 000

110±8×1,25%

38.5

10.5

YNyn0d11

23.8

118

10.5

17.5

6.5

5800×4200×4900

42.0

31 500

110±8×1,25%

38.5

10.5

YNyn0d11

28.5

140

10.5

17.5

6.5

6100×4300×5000

49.0

40 000

110±8×1,25%

38.5

10.5

YNyn0d11

34.0

166

10.5

17.5

6.5

6400×4400×5100

57.0

50 000

110±8×1,25%

38.5

10.5

YNyn0d11

40.5

198

10.5

17.5

6.5

6700×4500×5200

66.0

63 000

110±8×1,25%

38.5

10.5

YNyn0d11

48.0

235

10.5

17.5

6.5

7000×4600×5300

78.0

Uwagi:

Wartości strat odpowiadają pojemności znamionowej przy napięciu znamionowym.

Wartości impedancji podane są dla wydajności znamionowej i można je regulować w ramach standardowych tolerancji.

Wymiary i ciężary podano w celach informacyjnych. Ostateczne wartości zależą od typu przełącznika zaczepów, rozmiaru grzejnika i wyposażenia dodatkowego.

Większe moce do 120 000 kVA są dostępne na zamówienie.


Standardy i testowanie

Projektowanie, produkcja i testowanie są zgodne z normą IEC 60076. Tam, gdzie ma to zastosowanie, stosuje się chińskie normy GB 1094 i GB/T 6451. Istnieje możliwość uwzględnienia specyficznych wymagań klienta wynikających z innych norm.

Każde urządzenie poddawane jest rutynowym testom: rezystancji uzwojenia, przekładni i grupy wektorów, rezystancji izolacji, strat dielektrycznych, wytrzymałości na oddzielne źródła, przepięć indukowanych, strat i prądu bez obciążenia, strat obciążenia i impedancji zwarciowej. Badania typu i badania specjalne, obejmujące udar piorunowy, wzrost temperatury, poziom hałasu i odporność na zwarcia, mogą być organizowane na życzenie.


Pytania specyficzne dla projektu


A co jeśli stacja wymaga innego średniego napięcia, np. 22kV lub 33kV?

Uzwojenie średniego napięcia może być zaprojektowane na dowolny standardowy poziom w klasie izolacji. Specyfikacja powinna zawierać dokładne napięcie systemu i wymagany podział mocy.



Czy uzwojenia średniego i niskiego napięcia mogą pracować przy różnych współczynnikach mocy?

Tak. Każde uzwojenie jest oceniane niezależnie, a projekt uwzględnia łączny efekt ogrzewania strat.



Czy transformator trójuzwojeniowy wymaga specjalnego schematu ochrony?

Ochrona zwykle obejmuje zabezpieczenie różnicowe obejmujące wszystkie trzy uzwojenia, a także zabezpieczenie nadprądowe i ziemnozwarciowe po każdej stronie. Wymagane są również standardowe urządzenia, takie jak przekaźnik Buchholza i nadmiar ciśnienia.



Jaki jest typowy czas realizacji dostawy?

W przypadku parametrów standardowych produkcja i testowanie trwają zwykle od czterech do sześciu miesięcy od podpisania umowy technicznej. Niestandardowe kombinacje napięć lub specjalne akcesoria mogą wydłużyć harmonogram.



Czy Yulan Transformer może zapewnić nadzór nad instalacją i uruchomieniem?

Tak. Nadzór nad budową, wskazówki dotyczące przetwarzania oleju i wsparcie przy uruchomieniu są dostępne w ramach umowy na dostawę lub jako oddzielny element.





Wyślij zapytanie
Informacje kontaktowe
Wyślij specyfikacje transformatorów mocy, pieca lub prostownika i uzyskaj spersonalizowaną ofertę oraz cennik bezpośrednio z fabryki Yulan Transformer. Mile widziane zamówienia zbiorcze.
X
Używamy plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania, analizować ruch w witrynie i personalizować zawartość. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Polityka prywatności
OdrzucićPrzyjąć